Yat kiralayarak hayatınızın en güzel tatilini yaşayabilirsiniz

0
207

Türkiye dünyanın en ünlü ve en sevilen tatil destinasyonları arasında yer alıyor ve her yıl hem yurtiçinden hem de yurtdışından on binlerce insan tatil için ülkemizin her biri muhteşem tatil beldelerine kelimenin tam manası ile akın ediyor. Türkiye’nin bu denli sevilen bir tatil destinasyonu olmasının birden çok nedeni var ve bu nedenlerin ilk sırasındaysa tabi ki coğrafi avantajları yer alıyor. Üç tarafı denizlerle çevrili olan, hem Akdeniz’e hem de Ege ve Karadeniz’e kıyısı bulunan ülkemizin tatil cenneti olarak tanımlanması gayet normal, zira tatil demek her şeyden önce deniz, kum ve güneş demek ve Türkiye bu üçlünün en güzel halleri ile arzı endam ettiği bir coğrafya olarak sahip olduğu popülerliği fazlasıyla hak ediyor.

Ülkemizin özellikle Ege ve Akdeniz kıyısında yer alan il ve ilçeleri inanılmaz güzellikteki koyları ile tanınıyor. Bu koyları gezerek harika bir tatil geçirmek için en doğru alternatif ise tabi ki yat kiralama. Yat kiralamayı birçok kişi tatil planlarında bir alternatif olarak görmüyor, bunun nedeniyle yat kiralamanın çok maliyetli olduğu inanışı. Oysaki bu inanış aslında gerçeği yansıtmıyor ve birçok kişi bu yanlış düşünce sebebiyle muhteşem tatil deneyimlerini yaşama fırsatını kaçırıyor.

Standart yat kiralama hizmeti her bütçeye uygun deniz tatilleri yaşama şansı sunuyor. Neredeyse herhangi bir otelde konaklamak ile aynı bütçeye mal olan yat kiralama ile tabi ki otelde kalmaktan çok daha keyifli tatiller yaşama şansınız bulunuyor. Farklı ihtiyaçlar için uygun olan yat seçeneklerinin büyüklüğüne bağlı olarak fiyatı değişiyor. Yani eğer sadece iki kişilik bir tatil yapacaksanız emin olun ki kiralayacağınız yat bütçenizi zorlamayacak. Kalabalık gruplar ile çıkılan tatillerdeyse kişi başına düşen ödeme miktarı yine bir otelde kalmakla aynı olacağı için ister iki kişi ister kalabalık olarak tatile çıkacak olun yat kiralayarak tatil için ayırdığınız bütçeyi aşmadan üstelik daha önce hiç yaşamadığınız denli keyifli bir tatil yaşayabilirsiniz.

Mavi yolculuk ile Ege kıyılarını keşfedin

Tatil denilince ülkemizin akla ilk gelen yerlerinin birçoğu Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla ilinde bulunuyor ve Marmaris de bunlardan biri. Bir tatil klasiği olarak tanımlayabileceğimiz Marmaris onlarca yıldır popülerliğinden hiçbir şey kaybetmiyor ve her yıl bahar aylarından başlayarak yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret ediliyor. Marmaris’i Muğla’nın diğer ilçelerinden farklı kılan en önemli özelliği sadece Ege’ye değil Akdeniz’e de kıyısı bulunması. Yani Marmaris’te yat kiralayarak tatil yapmak demek hem Akdeniz’in hem de Ege’nin muhteşem koylarını bir arada görme şansı yakalamak demek.

Marmaris mavi tur seçenekleri farklı süre ve rota alternatifleri sunuyor. Bahar aylarından başlayarak düzenlenen mavi yolculuklar ile Marmaris ve çevresindeki her biri inanılmaz güzellikteki koyları görebilmek, tertemiz denizde yüzmek, el değmemişçesine iyi korunmuş doğal güzelliklere şahit olabilmek mümkün.

Mavi tur denilince aklınıza sadece uzun turlar gelmemeli zira bir haftalık, on beş günlük uzun tur seçenekleri olduğu gibi 2-3 günlük kısa mavi turlara da katılabilme şansınız var. Dolayısıyla bu büyülü yolculuklara katılmak için ille de uzun bir tatilin gelmesini beklemenize gerek yok, şehrin yoğun ortamından, günlük hayatın stresinden uzaklaşarak tazelenmek, dinlenmek istediğiniz her an kısa mavi yolculuklara katılabilir ve ruhunuzla bedeninizin tam anlamı ile dinlenmesini sağlayarak evinize enerji dolu olarak dönmenin tadını çıkartabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here