Mavi turlarda her bütçeye uygun denizde tatil imkanı var

0
256

Dünyanın sayılı mavi yolculuk rotalarını barındıran Ege, mavi ve yeşilin kucaklaştığı keyifli koyları ile her bütçeye göre denizde tatil imkanı sunuyor.
Ege’nin eşsiz koylarını keşfetmek isterseniz yaz ayları bunun için en iyi fırsatlardan biri olabilir. Huzur dolu, denizin ve sakin koyların keyfini sürebileceğiniz farklı alternatifleri inceledik.

GULET KİRALAMA
8 kişi ve üzeri gruplar için önerilen bu turlarda, her kamarasında banyosu hatta kliması bulunan Bodrum yapısı özel guletlerle konforlu bir tatil sizi bekliyor. Kaptanınız, sizin için en uygun rotayı belirlerken, mürettebatınız tatilinizin keyifli geçmesi için çalışıyor. Kendi kumanyanızı beraberinizde getirerek kendi menünüzü oluşturabilir veya herşey dahil paketleri tercih edebilirsiniz. Çocuklu ailelerin uyku saatinden sonra güvertede keyifli geceler geçirebileceği turlar kalabalık arkadaş grupları içinde iyi bir seçenek. Fiyatlar kişi başı günlük 149 TL’den başlıyor.

KABİN KİRALAMA
Genellikle çiftler ve küçük gruplarca tercih edilen bu turlarda 8 ve üzeri kabinli konforlu teknelerde bir kabin kiralayabiliyor, böylece oldukça ekonomik bir mavi tur deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Tam pansiyon konaklanan turlarda genellikle içecekler tekne barından temin ediliyor. Teknenin sunduğu olanaklara ve rotaya göre değişen fiyatlar günlük 175 TL’den başlıyor.

TEKNE KİRALAMA (BAREBOAT)
Fiber tek veya çift gövdeli yelkenlilerin, kaptanlı veya kaptansız olarak kiralanabildiği bu seçenekte, belgeleriniz varsa kendi tekneniz ile rotanızı belirleyebilir veya deneyimli kaptanlar eşliğinde hem eğitim alabilir hem de denizin keyfini yaşayabilirsiniz. Tekne yaşantısını deneyimlemek isteyenler, küçük gruplar ve dünyanın farklı yerlerini keşfetmek isteyen amatör kaptanlar için değerlendirilmesi gereken bu seçenekte fiyatlar, günlük 350 Euro’dan başlıyor.

BUTİK GEMİ TURLARI
Gemi turlarına göre daha az kapasiteli ve oldukça konforlu özet yatlar ile Ege koylarını ve Yunan Adaları’nı keşfetmeniz mümkün. Konforunuz için herşeyin düşünüldüğü bu butik yatlarda dünyanın en ünlü rotalarında prestijli bir yolculuk yapabilirsiniz.
GEMİ TURLARI İzmir, Kuşadası, Çeşme ve İstanbul gibi limanlardan hareket eden lüks yolcu gemileri ile düzenlenen bu turlarla tek bir tur ile Avrupa’da pek çok limanı otel konforunda ziyaret edebilirsiniz. Ülkemizde en çok tercih edilen Yunanistan turlarının fiyatları kişi başı 600 TL’den başlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here