Marina yönetimlerinde Mayıs’ta ayrılık rüzgarı esti

0
197

Adı Milta Bodrum Marina ile özdeşleşen Ömer Karacalar, Mayıs ayı sonu itbarı ile görevinden ayrılacağını duyurdu. Doğuş Marinaları Genel Koordinatörü olan Kemal Saatçioğlu’nun da 11 Mayıs tarihinde Doğuş Grubu’ndan ayrıldığı öğrenildi. Öte yandan, geçtiğimiz günler içinde el değiştiren Yalıkavak Marina’ya da yeni yönetici atandı.

Yaklaşık 19 yıldır Milta Bodrum Marina Genel Müdürülüğü ile Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) Komodorluğu görevlerini bir arada yürüten Ömer Karacalar, hatırlanacağı gibi kulübün Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda ne Yönetim Kurulu’na, ne de Komodorluğa aday olmamıştı.

Karacalar, aradan birkaç gün geçtikten sonra çalışma arkadaşlarına hitaben kaleme aldığı veda mesajı ile Mayıs ayı sonunda Milta Bodrum Marina’daki görevinden ayrılacağını duyurdu.

Bir ayrılık haberi de Doğuş Grubu’ndan geldi.

2014 yılında Çeşme Marina Genel Müdürlüğü’nü Can Akaltan’a devrederek, Doğuş Marinaları Genel Koordinatörlüğü görevine getirilen Kemal Saatçioğlu, 11 Mayıs tarihinde Doğuş Grubu’ndan ayrıldı.

Şu an itibarıyla Ömer Karacalar gibi Kemal Saatçioğlu’nun da gelecekle ilgili planları konusunda bir ayrıntı mevcut değil. Yerlerini kimlerin alacağı konusunda bir açıklama da henüz yapılmadı.

YALIKAVAK MARİNA’DA NÖBET DEĞİŞİMİ

Bu arada Akbulut Kahraman da Yalıkavak Marina’daki görevinden ayrıldı. Nisan ayında el değiştiren ve Palmarina olan adı Yalıkavak olarak değiştirilen marinanın yönetimine KKTC Karpazgate Marina’da yönetici olan Deniz Akaltan getirildi.

Yaklaşık 7 yıldan bu yana KKTC Karpazgate Marina’da yönetici olan Akaltan, Mayıs ayı başında Yalıkavak Marina’daki yeni görevine başladı.

Öte yandan “ayrılık kervanı”na bir isim de Antalya’dan katıldı.

25 yıldan bu yana Setur Antalya Marina’da görev yapan Füsun Aldırmazoğlu’nun, Mayıs ayı başında emekliliğini isteyerek Marina Müdürlüğü görevinden ayrıldığı öğrenildi.

Kaynak: TurkSail

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here