Küçük yelkencilere sertifika

0
201

ANTALYA – Antalya’da küçük yelkencilerin sertifika törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Antalyalıyı denizle daha çok bir araya getirmek en büyük hedefimiz” dedi.

Antalya Yelken ve Deniz Sporları İhtisas Kulübü’ne (AYDİK) konuk olan Başkan Menderes Türel, temel yelkencilik eğitimini başarıyla tamamlayan küçük yelkencilere sertifikalarını verdi. Yelkenciler, çalışmaları başlayan Boğaçayı Projesi’nin tamamlanmasını sabırsızlıkla beklediklerini belirterek, içinde yelken yarışları düzenlemeyi planladıklarını söyledi. AYDİK tarafından Başkan Türel’e, üzerinde ‘Eşsiz Boğaçayı Projesinde Büyükşehir Belediyesine hep destek tam destek’ yazan, Boğaçayı Projesi tamamlandığında yapacakları yelken yarışlarının davetiyesi verildi.

HEDEF ANTALYA’YI DENİZLE BARIŞTIRMAK

“Antalya ve Antalyalıyı denizle daha çok bir araya getirmek en büyük hedefimiz” diyen Başkan Türel, “Antalya’da yaşayan bütün vatandaşlarımızı daha çok denizle nasıl haşır neşir hale getiririz, nasıl sıkı bir yaşam biçimi haline dönüştürürüz meselesi hiç gündemimizden çıkmıyor. Antalya-Kemer arasında deniz otobüsleriyle toplu ulaşım sağlıyoruz. Antalya’yı denizle barıştırmaya çalışıyor derken denize yönelik yatırımlarımızı da hiçbir şekilde ihmal etmiyoruz. Konyaaltı Sahil Projesi inşaatı başladı. Yat limanı projelerine kadar hatta kruvaziyer liman projelerine kadar birçok deniz yatırımının proje çalışmalarını sonlandırdık. İnşai faaliyetlere de yavaş yavaş başlama dönemine giriyoruz” dedi.

NEHİR YAT LİMANLARI PLANLIYORUZ

Eskiden Antalya’da yat limanı yok, kruvaziyer liman yok diye eleştiri alındığını hatırlatan Türel şunları söyledi:

“Boğaçayı Projesi ile hemen büyük liman doğusunda 470 yat kapasiteli bir yeni yat limanı yapacağız. Yine Lara’da 420 yat kapasiteli bir yeni yat limanı ve içinde dört büyük kruvaziyer geminin barınabileceği büyük proje artık temel atma aşamasına geliyor. Sadece bu iki yat limanı ile yeterli kalmayacağız. Özellikle Lara Bölgesi’nde Acısu, Kopak, Aksu çaylarının içerisinde de özellikle şehrin yaşayanlarına yönelik yat limanları da nehir içlerinde planlıyoruz. Ve bu daha çok şehir yaşayanlarının ucuz konaklama sağlayabileceği yat limanları olacak.”

DENİZ KELEBEKLERİNE YENİ YER MÜJDESİ

Konyaaltı Sahil Projesini haziran ayına kadar tamamlamayı planladıklarını belirten Türel, “Orada da hemen varyantın altında AYDİK’e çok daha güzel bir tesisi inşallah armağan etmeyi planlıyoruz. İnşallah biter bitmez sizi hep birlikte yeni mekanınıza taşıyacağız. Ve denizdeki kelebeklerimize daha güzel imkanlar sunacağız” dedi.

Sporla uğraşan çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durduğunu kaydeden Türel, “Gençlerimize çok daha iyi imkanlar sunmamız gerekiyor. Onların gelecekte çok iyi sporcular olması gerekiyor. Ben de kendi çocuklarımı mümkün olduğunca spor yaptırmaya çalışıyorum. Çocuklarımızı spora teşvik konusunda çok güçlü bir şekilde destekleyelim” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here