İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran seçildi

0
285

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılan seçimde İMEAK Deniz Ticaret Odası Merkez Yönetimi seçiminde oyların sayımı tamamlandı, yeni Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran seçildi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na tekrar aday olan Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan beyaz liste ile, DTO Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Kıran ise mavi listeyle yarıştı. Bugün saat 09.00’da Lütfi Kırdar Kongre Salonu’nda gerçekleşen İMEAK Deniz Ticaret Odası Merkez Yönetimi seçimi 17.00’da sona erdi. 48 komitenin temsilcileri oy kullandı. 29 komiteden mavi liste için oy çıkarken, 19 komite ise beyaz listeye oy verdi.

Yaklaşık 8 ay önce başkan adaylığını açıklayan Tamer Kıran; Salih Zeki Çakır, Recep Düzgit, Şadan Kaptanoğlu’nun desteğini alarak Hepimizin Odası Hareketi adı altında seçim çalışmalarına başlamıştı.

Seçim sonuçları sonrası Tamer Kıran ve Metin Kalkavan kamera karşısına birlikte geçerek, dostluk mesajı verdi. Metin Kalkavan, Tamer Kıran’ı tebrik ederek, bundan sonraki süreç için başarılar diledi. Kalkavan,’Kıran’ın devraldığı görevi layıkıyla yerine getireceğine inanıyorum.’ dedi.

‘İnanıyorum ki Metin Bey, benim ne büyük destekçim olacaktır’

İMEAK Deniz Ticaret Odası yeni Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ise, Metin Kalkavan ile çok uzun süre çalıştığını ve ondan çok fazla şey öğrendiğini ifade ederek; ‘Seçim sürecinde destek olanlara özellikle aileme teşekkür ediyorum.’ şeklinde konuştu.

Tamer Kıran, ‘Umarım benden bekleneni yapabilirim diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Mutluyum. 8 aylık bir seçim maratonunu bitirdiğimiz için üzerimde bir rahatlık var. Bir yönetimin başına geçtiğim için omuzlarımda yük var. Umarım benden beklenileni yapabilirim. İyi bir yönetim kurulu oluşturacağız. Bu akşamdan itibaren mavi ve beyaz renkleri kaldırıyoruz. Bundan sonra tek renk var, denizcilik rengi diyelim ona. İnanıyorum ki Metin Bey benim en büyük yardımcım olacaktır. ”

Kaynak: Deniz Haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here