Fransız, Ponant iki tane daha ‘Explorer’ sınıfı gemi sipariş etti

0
213

Fransız lüks gezisi kruvaziyer hattı Ponant, toplamda altıya çıkarak iki tane daha ‘Explorer’ sınıfı gemi sipariş etti.

Le Bellot ve Le Surville olarak adlandırılacak iki yeni kardeşlik, 2020 yılının ilk ve ikinci çeyreğinde teslim edilmek üzere planlandı. Daha önceki dört gemiye benzer şekilde, şirket, Fincantieri Group’un bir parçası olan Norveç tersanesi VARD’dan yeni gemilere sipariş verdi.

Gövde, Norveç’te VARD Søviknes tarafından üstlenilen kıyafetlerle Romanya’daki VARD Tulcea’da inşa edilecek. Nantes tabanlı Stirling Design tarafından tasarlanacaklar.

Buz Sınıfı sefer gemileri yaklaşık 10,000 gt, 131 metre uzunluğunda ve 18 metre genişliğinde olacaktır. Gemiler, her birinde bir balkon bulunan ve sınıf toplumunun Bureau Veritas’ın CLEANSHIP notasyonu ile uyumlu olacak şekilde, 190 kişi kapasiteli 92 adet devlet dairesi ve süite sahip olacak.

‘Explorer’ sınıfındaki altı geminin tamamında, bed Blue Eye ’, su altı salonu, yolcuların su altı dünyasını, deniz yatağına bakan bir sünnet gözü olarak tasarlanan iki delikten geçirmelerini sağlayacak.
VARD, bu alanın müdahaleci olmayan sualtı aydınlatmasına ve derin suların doğal seslerini ileten omurgasına entegre edilmiş hidrofonların yanı sıra, kurumsal rezonansta benzersiz bir duyusal dinleme deneyimi sunan “Body Listening” kanepelerine de sahip olacağını söyledi.

Ponant’ın keşif seferi Nicolas Dubreuil şöyle dedi: “Keşif için bu olağanüstü araçla, elimizde yeni bir konseptle çalışıyoruz. Ponant buzkıranı, şimdiye kadar şimdiye kadar keşfedilmemiş yerlere ziyaret etmemizi sağlayacak. Daha önce Nunavut buz sahasında kış yolculuklarını ve Inuit kamplarının yakınında yer almak için Grönland’ı hayal ettim.
“Yolcularımız, bu avcı halkının yaşam tarzını etkileyici bir deneyim için gemiden ayrılıp buzun üstüne çıkabiliyorlar. Benzer şekilde, Antarktika’daki buz raflarında oturan imparator penguenlerine de yaklaşabileceğiz. Coğrafi Kuzey Kutbu’na gelince, artık ulaşılmaz bir hayal olmayacak. Ponant yakında bu efsanevi destinasyona ulaşabilen ilk yolcu gemisi emrinde olacak ”dedi.
Vard, 2016 yılında ilk dört sefer seferi gemisi yapımı için sözleşmeler kazandı.

Altı gemiden ilki 2Ç18’de teslim edilecek, ardından 2018 sonbaharından 2019 yazına kadarki üç gemi ve 2020’de yeni sipariş edilen gemilerin teslim edilmesi.

Buna ek olarak, 2021’de VARD, çift yakıtlı tahrik kurulumunda LNG ile çalışan ilk elektrikli hibrid cruise buz kırıcıyı Ponant’a teslim edecek.

VARD CEO’su ve yönetici direktörü Roy Reite, “Ponant ekibiyle kurduğumuz güçlü işbirliğini derinden takdir ediyoruz. Bu da, dünya denizlerindeki operasyonlar için yapım aşamasında olan yedi lüks yolcu gemisi gemisi ile sonuçlanıyor. Bir kez daha Ponant’ın güvenilir ortağı olarak seçilmekten onur duyuyoruz. ”

Artemis Group’un bir yan kuruluşu olan ve Fransa’nın Marsilya şehrinde bulunan Ponant, 1988 yılında Jean-Emmanuel Sauvée ve bir düzine Fransız tüccar deniz subayı tarafından kuruldu. Şu anda şirket, beş gemiden oluşan bir filo işletmektedir, ancak 2021 yılına kadar, filo 12 lüks sefer yolcu gemisinden oluşacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here