FarrAway’in yeni sahibi Hasan Utku Çetiner

0
249

Yarış filosunda sınıf basamaklarını ağır ama emin adımlarla çıkan, IRC3’ten IRC2’ye tırmanan Shak Shuka Yelken Takımı’nın lideri Hasan Utku Çetiner, bir üst sınıfa yükselme zamanın geldiğine karar verdi.

A35 Shak Shuka’sını satarak Farr 40’a terfi eden Çetiner, yeni teknesi FarrAway ile Bodrum’da bir süre yarışıp İstanbul’a gelecek.

2017 yarış sezonu kapanıp 2018’in hazırlıkları başlarken, yarış filosundaki hareketlilik konusunda bir gelişme daha yaşandı.

IRC3 grubunda yarışırken üç yıl önce bir A35 alıp IRC2’ye yükselen Hasan Utku Çetiner liderliğindeki Shak Shuka Yelken Takımı iddiasını burada da sürdürdü.

İstanbul’dan Bodrum’a inen ve BAYK tarafından düzenlenen yarışlarda ekibi ile başarılı sonuçlar elde eden Hasan Utku Çetiner, kazandıkları deneyimle bir üst sınıfa sıçramanın zamanı geldiğine karar verdikten sonra A35’ini satıp yerine bir Farr 40 koydu.

Aslında bu tekne kimseye yabancı değil. Hasip Gencer dümenciliğinde Bodrum yarışlarını takip eden Levent Özonur’un FarrAway’i şimdi yeni sahibi tarafından 2018’e hazırlanıyor.

Çetiner’in düşüncesi, Ocak ayında başlayacak CFM-BAYK Kış Trofesi’nin ilk 4 ayağında yarıştıktan sonra, yeni teknesini İstanbul’a getirmek ve bir anlamda “Farr 40 Ligi”nde mücadele etmek. Zira Türkiye’deki Farr 40’ların hemen hemen tamamı İstanbul’da bulunuyor.

A35 Shak Shuka’nın ise İzmirli bir yelken eğitim grubuna satıldığı öğrenildi. Ancak teknenin İzmir’e mi gideceği yoksa Bodrum’da kalıp BAYK’ın yarışlarına mı katılacağı konusunda henüz net bir bilgi yok.

Bu arada Özonur cephesinin neler düşündüğü de önümüzdeki günlerde belli olacak.

Bilindiği gibi diğer Farr 40’ları “Ka-Fa 1500” İstanbul’da, Kalamış Marina’da duruyor. Bu teknenin Bodrum’a mı indirileceği, yoksa İstanbul yarışlarına mı katılacağı konusunda henüz bir karar verilebilmiş değil. Bir-iki kişi dışında ekibin İstanbul’da olması nedeniyle teknenin “yukarıda” kalacağı ihtimali yüksek.

Kaynak: TurkSail

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here