Bosphorus Cup’ın tarihi Eylül ayına kaydırıldı

0
171

Org Sports tarafından 2002 yılından bu yana süregelen Bosphorus Cup heyecanının bu yıl tarihi değiştirildi. Her yıl Mayıs ayının son haftasında gerçekleşen etkinlik, yarış takviminde yer almayınca, “yapılıp yapılmayacağı” soruları dolaşmaya başlamıştı. Kesin noktayı Org Sports kurucusu Ohan Gorbon koydu ve “yapıyoruz” dedi.

Org Sports kurucusu ve Bosphorus Cup CEO’su Orhan Gorbon, yatçıları meraklandıran soruya TurkSail aracılığı ile cevap verdi.

2002 yılında başlayan ve Gezi Olayları’nın yaşandığı 2013 yılı hariç aralıksız düzenlenen etkinlik, Mayıs ayı sonu ile Haziran ayı başında gerçekleşiyordu. Tarihin yaklaşmasına rağmen hakkında herhangi bir duyuru yapılmaması üzerine yatçılar arasında Bosphorus Cup’ın bu yıl yapılıp yapılmayacağı soruları dolaşmaya başladı.

Bosphorus Cup’ın mimarı Orhan Gorbon, “yapacağız” dedi ve tarih olarak Eylül ayının son haftasını işaret etti.

Yaklaşan Ramazan nedeniyle ve meteorolojik koşulları dikkate alarak bu tarih değişikliğine gittiklerini söyleyen Gorbon, Bosphorus Cup 2018 hakkındaki ayrıntıları daha sonra paylaşacaklarını sözlerine ekledi.

Ancak etkinliğin klasik formatı olan Caddebostan-Dalyan parkurunda şamandıra yarışları ve İstanbul Boğazı’ndaki coğrafi mücadelede önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Kaynak: TurkSail

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here