MSC Cruises Michelin yıldızlı dünyaca ünlü şef Ramón Freixa ile anlaştı

0
318

CENEVRE – Güney Amerika ve Avrupa’nın pazar lideri MSC Cruises, Nisan 2018’den itibaren ödüllü İspanyol Şef Ramón Freixa ile çalışacağını duyurdu. Bu işbirliği sayesinde MSC Cruises gemilerinde İspanyol mutfağının modern ve yenilikçi lezzetleri de menülerde fark yaratacak.

Ortaklık, Şef Freixa’nın Madrid’deki Hotel Unico’da bulunan iki Michelin yıldızlı restoranında düzenlenen özel bir MSC Cruises etkinliğinde başlatıldı. Gemilerde yer alacak İspanyol mutfağının modern ve yenilikçi lezzetleri yanı sıra, özellikle Noel ve Yeni Yıl menüleri için de özel tasarlanmış yemekler menülere ilave edilecek. MSC Cruises ayrıca, dünyanın en iyi gurme seyahati deneyimini yaşatmak adına, dünya çapındaki gurmeler için de bir gastronomi gezisi başlatma konusunda çalışmalara başladığını duyurdu.

MSC Cruises CEO’su Gianni Onorato konu hakkında : “Şef Freixa’yı, her biri kendi mutfak-larında önde gelen global uzmanlar olarak seçilen, uluslararası şefler arasına ve restaurant-larımıza davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Her biri fark yaratan tarzları, yetenekleri ve vizyonlarıyla birlikte, misafirlerimize farklı deneyimler yaşatmak adına, birbirinden leziz yem-ekler sunuyorlar. Alanında dünya çapında ünlenmiş uzmanlarla çalışmayı ve bizimle aynı temel değerleri taşıdığını düşündüğümüz lezzet sanatçıları ile yeni işbirliktelikleri de yapmayı hedefliyoruz. Şef Ramón Freixa, güçlü Akdeniz mirasımızı, yenilikçilik arzusu, mükemmellik taahhüdü ile yiyecek için olağanüstü tutkusunu bizlerle paylaşacak mükemmel bir ortağımızdır. Freixa, ilhamını Akdeniz köklerinden alması ve geleneksellik ile avant-garde arasında bir denge kurma yeteneğiyle bilinir. Madrid’deki ünlü restaurantı için verilen iki Mich-elin Yıldızı ve üç Sol Repsol ile ödüllendirilmesinin yanı sıra, mutfak mükemmelliği konusunda en iyi şef ve en iyi restaurant olarak da ödüller kazandı. Madrid’de iki restaurantı ile bir diğeri Kolombiya’da restaurantı olan İspanyol Ünlü Masterchef’i Freixa, alanında dört kitabın yazarı ve uluslararası çekiciliğe sahip bir şeftir.” şeklinde açıklamada bulundu.

Ramón Freixa da, bu değerli işbirliği hakkında yaptığı açıklamada, “Benim mutfak anlayışım üç öğeye dayanır : Gerçek lezzeti, güzel bir görünüm ve renkleri yakalamak adına, yemeği hazırlayış tekniğimi, içimden gelen hissiyatla harmanlayıp, sihri arayışım ile ortaya çıkarırım… Mutfak ve lezzet anlayışımı MSC Cruises için özel oluşturduğum tariflerde, Akdeniz’e olan tutkumuzun bir parçası olarak yansıtacağım.” dedi.
MSC Cruises gemilerinde her akşam ana restaurantlarda, Akdeniz ve Uluslararası seçkin mutfaklardan oluşan fine dining yemek hizmeti sunuluyor. Şef Ramon Freixa’nın MSC Cruises misafirleri için özel olarak hazırlayacağı Kraliyet Ördeği, kaz ciğeri ve soğanlar eşliğinde, seyahatin elegant ve seçkin bir gecesinde sunulacağı ifade edildi. Ayrıca gemi içinde gemi olarak adlandırılan ve MSC Cruises gemilerinde lüks segment seyahat olarak bilinen MSC Yacht Club konsepti kapsamında da, Ramon Freixa’nın spesiyalitesi olan İber usulu sote sebzelerle servis edilen domuz etli bir yemeğin de menüde yerini alacağı belirtildi.

 

MSC Seaside gemisinde 2017 Aralık ayından bu yana Asya Füzyon mutfağı olarak partnerlik yapan Şef Roy Yamaguchi; yine MSC Seaside’da özellikle Kuzey Amerika’dan gelecek misaf-irlere özel bir Amerikan Restaurantında partnerlik yapan şef ve yazar olan Joe Bastianich, MSC Meraviglia gemisinin çikolata ve hamur işleri partneri Şef Jean Philippe-Maury, Mart 2019’dan itibaren hizmete başlayacak olan MSC Bellissima’nın Çin mutfağı partneri Şef Jere-me Leung ve MSC Splendida’nın Michelin yıldızlı şefi elegant gecelerin, Noel-Yeni Yıl menüle-rinin uzmanı ve MSC Cruises çocuk kulübü DOREMİ’nin de şefi olan Carlo Cracco ile birlikte, Ramon Freixa da MSC Cruises’un partnerlik yaptığı dünyanın popüler diğer beş aşçısının arasına katılmış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here