Chanel, moda koleksiyonunu maket buharlı yolcu gemisi ile tanıttı

0
607

PARİS – Chanel 2018/2019 moda koleksiyonunu Paris’te rıhtımda La Pause adlı maket buharlı yolcu gemisinde ünlülere bir defile ile sundu. Chanel’in ünlü misafirleri için Fransa’nın başkentinde Grand Palais’i de demirleyen gemide yapılan defile hayal etmedikleri bir şeydi.

100 metrelik buharlı yolcu gemisinin buharlama hunileri arasında sunulan kreasyon
Chanel’in ünlü misafirlerinin, hayal etmedikleri bir şeydi.

Chanel’in Perşembe gecesi Paris’te yaptığı yıllık Cruise koleksiyonu, tasarımcı Karl Lagerfeld’in James Cameron film setine benzeyen bir manzara yarattı.

Geminin kontrplaktan yapılan dış cephesi ve çelikten yapılmış bir gövdeye göre iki ay sürdü. Coco Chanel’in Güney Fransa’dak villasından esinlenerek gemiyi “La Pausa” olarak adlandırdı. Sunum sırasında okyanus dalgalarının sarsılması ve deniz martılarının sesi yanında özel aydınlatma yapıldı.

Deniz temasına uygun kıyafetlerde sezon gösterisi için uygun bir seçim oldu. Kreasyon kış aylarında kruvaziyer gemileriyle seyahat eden zengin kadınları hedef almak için tasarlandı. Günümüzde, bu modeler orta sezonda yeniden canlandırıcı modaların kazançlı bir aracı olarak kullanılıyorlar..

Şık bir paket pantolon, şovu açtı, optik siyah beyaz çizgilerle spor giyim snuldu.
Alman U-Bot’larından kamufle etmek üzere, I. Dünya Savaşı’ndan İngiliz ve İngiliz savaş gemileri üzerine boyanmış kamçılı tasarımlarda yer aldı. Çizgiler iki parçalı etekler üzerinde katmanlı kollu ve beyaz sportif elbiseler göründü.
Altmışlı yılların stilleri de rahat 87 parça koleksiyonda önemli oldu. Beyaz bereler, seksi bir bateau yaka ile kesilmiş, seksi orta kısımlar, miniskirts ve gevşek beyaz kazaklarla sunuldu. Tek askılı ayakkabılar gümüş ve beyaz renklerle yer aldı. Bazılarında lastik tabanlar vardı.

Gösteriden sonra VIP misafirler, gemiler için geminin gövdesi önünde yar aldılar ve şampanya patlatarak gemiyi vaftiz ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here