Gemi Mühendisleri Odası’nın 63. Kuruluş yıldönümü kutlandı

0
302

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası’nın 63. Kuruluş yıldönümü kutlama yemeğinde sektörü bir araya getirdi.

ÖNEMLİ KATILIM OLDU

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası bu yıl dokuzuncusunu düzenlediği Gemi Mühendisliği Haftası’17 etkinliklerinin içerisinde 63. Kuruluş Yıldönümünü 16 Aralık 2017 tarihinde Titanic Businness Otel’de kutladı. Geceye, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Gemi Mühendisleri Odası üyesi Ahmet Arslan, T.C Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, T.C. UDHB Müsteşarı GMO Üyesi A. Selçuk Sert, T.C. UDHB Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü ve GMO üyesi Salim Özpak, ve T.C. UDHB Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdür Yardımcısı ve GMO üyesi Naci Kaya, T.C. UDHB Müsteşarı Suat Hayri Aka, T.C. UDHB Kıyı Emniyeti Genel Müdürü ve GMO üyesi Hızırreis Deniz, T.C. Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdürü ve GMO Üyesi Dündar Talazan, İstanbul Tersanesi Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, T.C. İstanbul Valisi Vasip Şahin, TOBB Başkan V. Halim Mete, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Bahri Şahin, Piri Reis Üniversitesi Rektörü ve GMO üyesi Prof. Dr. Oral Erdoğan, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran, Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Bayrak, Yalova Altınova Tersane Girişimcileri Yönetim Kurulu Başkanı ve GMO üyesi Ş.Fazıl Uzun, TMMOB GEMİMO Yönetim Kurulu Başkanı Feramuz Aşkın, Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu’un yanı sıra müsteşar yardımcıları, dekanlar, sektörün ileri gelenleri, üyelerimiz ve aileleri katıldı.

GELECEĞE YÖNELİK ADIMLAR
Gece, GMO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bostancı’nın açılış konuşması ile başladı. Bostancı, Gemi Mühendisleri Odası üyesi ve T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Ahmet Arslan’a ve değerli sektör temsilcilerine teşriflerinden dolayı teşekkür ederek meslek odaları siyasi girdabın karanlığından kurtulup, kuruluş amacı doğrultusunda yalnızca bilimi ve teknolojiyi rehber edinip ülkesinin ve mesleğinin gelişimine hizmet etmesi gerektiğini vurguladı. Bostancı, konuşmasında sektörün bugününü değerlendirip, geleceğe yönelik atılması gereken adımlar konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Ardından, geceye sponsor olarak destek olan tüm kurum ve kuruluşlara ve tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

T.C Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Ahmet Arslan, Başbakan Binali Yıldırım’ın programındaki yoğunluk nedeniyle geceye katılamadığını belirterek, Yıldırım’ın katılımcılara selamlarını iletti. Arslan, Başbakan Yıldırım’ın denizcilik alanında çok önemli bir örnek olduğunu dile getirerek Türkiye’de denizcilikten gelen bir başbakan, bakanlar, müsteşarlar ve yöneticilerin olduğunu ifade etti.

Ardından T.C Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuşma yaparak, “Nitelikli bilgiyi ürüne dönüştürecek bilim adamlarına sahip olunamadan tam bağımsız olunamaz.” sözleriyle Türk denizcilik sektörünü bugünlere getirenlere teşekkürlerini sundu.

Açılış konuşmalarının ardından Başbakan Yıldırım’ın meslekte 40. yıl ödülü gelini İlknur Yıldırım’a verildi.

Oda Gecesinde meslekte 50. ve 40. yılını dolduran üyeler, plaketlerini Arslan, Yılmaz ve Bostancı’nın elinden aldı. Ardından meslekte 25. yıllarını dolduran üyelere, “Gemi Mühendisliği Haftası’17 “ etkinliklerine sponsor olan firmalara plaketleri taktim edildi.

Plaket töreni sonrasında, gelenekselleşen piyango çekilişi yapılarak, kazananlara hediyeleri verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here