BAYK’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Rıza Tevfik Epikmen’i getirildi

0
185

Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü’nün (BAYK) yeni yönetimi oldukça sancılı geçen bir sürecin ardından belirlendi. Ömer Karacalar’ın aday olmadığı 5 Mayıs tarihinde gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda seçilen yeni yönetim kadrosu, BAYK’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Rıza Tevfik Epikmen’i getirdi.

BAYK tarihinde belki de en sıkıntılı seçim süreci yaşandı. 2015-2018 döneminin sona ermesi üzerine yeni yönetimin belirlenmesi için Mart ayında yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda kulübün Yönetim Kurulu Başkanı’nı belirlemek mümkün olmadı.

Bunun üzerine Olağanüstü Genel Kurul’a gidilmesi kararlaştırılarak geçici yönetim belirlendi. Ne var ki 21 Nisan tarihinde planlanan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı ancak 5 Mayıs Cumartesi günü toplanabildi.

Yıllardır BAYK’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Komodorluğu görevini yürüten Ömer Karacalar’ın adaylığını çektiği Marina Vista Hotel’de gerçekleşen toplantıda, BAYK’ın yeni Yönetim Kurulu belirlendi.

Kurul, bugün (7 Mayıs Pazartesi) yaptığı toplantıda Başkanlık ve Komodorluk görevine, önceki yönetimde BAYK’ın Genel Sekreteri olan Rıza Tevfik Epikmen’in getirilmesine karar verdi.

BAYK’ın yeni yönetim kadrosu şu isimlerden oluştu:

Rıza Tevfik Epikmen (Yönetim Kurulu Başkanı)
Ahmet Cüneyt Büyükuçak (Başkan Yardımcısı)
Mustafa Zafer Günel (Genel Sekreter)
Mehmet Sabri Soydan (Sayman)
Cihan Ferruh Asal (Üye)

Kaynak: TurkSail

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here