Viking, VARD’dan iki adet “özel” gemi sipariş etti

0
231

Viking Ocean Cruises ve VARD, iki ‘özel’ yolcu gemisi için iki tane daha seçeneği olan bir niyet mektubu imzaladı. Bu hareket, Viking Okyanus filosunu 2027 yılına kadar 16 gemiye çıkarmayı planlıyor.

VARD, kontrat değerinin yaklaşık 460 milyon € olduğunu söyledi. Gemilerin LNG ile güçlendirileceği düşünülüyor. Teslim tarihleri, 2021’in ikinci çeyreği ve sonraki yılın ikinci çeyreği için planlanır. Romanya’da, Norveç’te gerçekleşmesi beklenen final teçhizatı ile gövde inşa edilecek.

VARD CEO’su ve İcra Direktörü Roy Reite şunları söyledi: “Viking ile birlikte yeni bir gemi gemisi serisi geliştirmek için çalışmak bizim için zevkti. Şirket, nehir ve okyanus yolculuklarındaki genişlemesiyle tanınıyor ve şimdi de yeni gemi filosunun tasarımı ve inşası için Norveç’e bakıyorlar. Bu heyecan verici projede partner olarak seçilmekten onur duyuyoruz ve Viking ekibiyle mükemmel işbirliğini sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. ”

Gemiler, Norveç’te Vard Design tarafından Viking Ocean Cruises ile yakın işbirliği içinde geliştirilecek. VARD, en çevre dostu ve güvenli operasyonlar için yüksek endüstri talebinin konsept geliştirme sürecinde önemli bir itici güç olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here