Viking, Fincantieri’den 2027 yılında 6 gemi daha alıyor

0
182

Viking, Fincantieri ile 2027 yılında teslim edilecek altı gemi daha inşa etmek için bir ön sözleşme imzaladı. Sırasıyla 2024, 2025, 2026 ve 2027’de teslim edilecek altı ek gemi için anlaşma, özel koşullara tabi olarak imzalandı.

Resmi olarak imzalandıktan sonra, bu sözleşme Viking’in Fincantieri ile olan ortaklığını genişletecek ve opsiyonlar dahil olmak üzere 16 yeni inşaatı kapsayacak ve bu da tek bir mal sahibinden bir tersanenin en yüksek olduğu iddia ediliyor.

“İlk okyanus gemimizi 2015’te başlattığımızda, okyanus seyirini yeniden icat etmeye koyulduk. Hedefe odaklanıyoruz ve gemilerimizi hile ve su kaydıraklarıyla tıkmıyoruz. Bizim sade, zarif, ödüllü gemilerimiz, misafirlerimizin hedeflerini daha iyi keşfetmelerini sağlamak için tasarlandı, ”diyor Viking yönetim kurulu başkanı Torstein Hagen. “İlk iki yıllık operasyonumuzda, 1 No’lu Okyanus Cruise Hattı seçildi ve bu yeni sipariş, misafirlerimizden ve sektörden aldığımız olumlu tepkiden bahsediyor. Markanızı genişletmeye devam ederken, dünyanın dört bir yanındaki konukları daha fazla destinasyona getirmeyi ve onları Viking keşif yöntemiyle tanıştırmayı umuyoruz ”dedi.

Bu duyuru, Viking’in 8 Mart’ta Şangay’daki dördüncü okyanus gemisi ‘Viking Sun’un isimlendirilmesinden hemen önce geldi. Gemi şu anda Viking’in Miami’den Londra’ya 141 günlük World Cruise’u satması ve Şanghay’daki durağının Viking’in okyanus gemilerinden birisinin Çin’i ilk kez ilan etmesi ve ilk geminin de ismini vermesi bekleniyor. Şanghay’da.

Viking’in tamamen verandalı okyanus gemileri, 47800 tonluk brüt tonaja sahip olup 465 devlet dairesi ve 930 misafir barındırmaktadır. “Viking Sun”, Viking’in filosuna ek olarak “Viking Star”, “Viking Sea” ve “Viking Sky” gibi en yeni ürünlerden biridir.
Viking, önümüzdeki iki yıl içinde, 8 Viking Orion ’dahil olmak üzere, iki kardeşin daha kardeşliğini teslim alacak. 8 Viking Jupiter’ önümüzdeki yıl Viking, en büyük küçük gemi okyanusu seyir gemisi olacak.

En son anlaşma ile, 2021’den itibaren teslimat için sipariş üzerine 10 gemi daha verilecek ve şirket, Viking okyanus filosunu 2027 yılına kadar 16 gemiye çıkaracak.

Şirket, şubat ayında, 2028 yılına kadar,% 5 üst düzey güvenlikli notlarda, 675 milyon dolarlık özel bir plasmanla, 975 milyon değirmen çıkardığını ve 2027 yılında,% 5.875 oranında ek bir 275 değirmen çıkardığını açıkladı.

Viking, “Viking Star” ve “Viking Sky” u finanse etmek için kullanılan tüm ödenmemiş kredileri geri ödemek için not teklifinin gelirlerini kullanacağını ve seyir hattının bir satış-kiralamasında çalıştırdığı ‘Viking Sea’ i geri alacağını söyledi. anlaşması.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here