CANNES – İngiltere’de yayınlanacak ‘Shipmates’ adlı TV reality programı için kiralanan gemi gezisi “uyuşturucuyla dolu bir alem” haline dönüştükten sonra polis tarafından basıldı. Polis, gemi Barcelona yolculuğunun ilk ayağını bitirdikten sonra Cannes’a varıncaya kadar gemiye baskın yaparak uyuşturucu alemindekileri yakaladı.

gemide-uyusturucu-alemi.jpgGEMIDEKI 1500 KIŞI SORGUYA ALINDI
Gemideki aleme reality show Shipmates programından kameramanlar, mürettebat ve sunumu yapan yıldızı ev sahipliği yapıyordu. Gemide bulunan 1500 kişi arasında seyirciler ve TV programı için bir dizi zorlukta yarışan 10 kişilik iki takım da bulunuyor. Polis baskın sonrası yakalanan kişilerle ilgili soruşturmayı yürüttüklerini bildirdi.

gemide-uyusturucu-alemi-001.jpgROYAL CARIBBEAN CRUISES’UN VISION OF THE SEAS GEMİSINI ACENTE KİRALADI
Sun gazetesinin bildirdiğine göre, Bir hafta süren yolculuk için Royal Caribbean Cruises şirketine ait Vision of the Seas gemisi bir acente tarafından kiralandı. Seyahat sırasında bazı yolcular, misafirlerin bazılarının havuzların çevresindeki çift kişilik yataklarda açıkça kokain ve esrar çektiklerini anlattılar.

gemide-uyusturucu-alemi-003.jpg

gemide-uyusturucu-alemi-002.jpg

BU İLK BASKIN DEĞİL
Baskını yapan polis yetkilisi bu baskının ilk kez olmadığını belirterek 2017 yılında da uyuşturucu kullanılan parti yapılan bir geminin daha basıldığını bildirdi.
Yolculardan biri ise “Bazen gemi yolculuğunda farkında olmadan uyuşturucu ile dolu bir alemin ortasında olabilirsiniz” dedi.

Kaynak: Gemide uyuşturucu alemi baskını yapıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here