Royal Caribbean, Silversea Cruises’ın çoğunluk hissesini satın alıyor

0
181

MIAMI – Silversea’nın lüks sefer gemisi Silver Galapagos, Galapagos Adaları’ndan birinin açıklarında demir atıyor. Royal Caribbean, yaklaşık 1 milyar dolar karşılığında Silversea’da çoğunluk hissesini satın aldı.
Miami merkezli deniz otobüsü şirketi RCL +% 0,89, Perşembe günü yaptığı açıklamada, Monaco’da lüks ve gezinti yolculuklarında uzmanlaşmış özel bir denizcilik şirketi olan Silversea Cruises’ta% 66.7’lik hisseyi almak için yaklaşık 1 milyar dolar ödemeyi kabul ettiğini söyledi.

Silversea’nın dokuz gemisi var. Beş büyük gemisi daha çok Alaska, İzlanda ve Bali gibi daha büyük ve daha popüler turistik yerlere gidiyor. Şirketin dört adet seyahat sınıfı gemisi, daha büyük gemilerin ulaşmakta zorlandığı tüm yerler olan Norveç, Kuzey Kutbu, Paskalya Adası, Galapagos ve Antarktika arasında yer alan Norveçli bir takımada olan Svalbard gibi daha uzak ve uzak yerlere gitmektedir.

Royal Caribbean, şirketin portföyündeki bir boşluğu doldurmak için anlaşmaya vardı, Royal Caribbean İcra Kurulu Başkanı Richard Fain MarketWatch’e verdiği demeçte. “Ultra lüks ve keşif pazarları diğer piyasalardan çok daha fazla katlanarak büyüyor” dedi.
Şirket, Azamara ve Celebrity markaları aracılığıyla premium ve ekoturizm yolculukları sunsa da, rakipleri Carnival Corp. CCL, +% 1,53 ve Norveç Cruise Line NCLH, +% 0,92 Karnaval Seabourn Cruise Line’a sahip olmaktan çok, gerçek bir ultra lüks çizgiye sahip değildi. Norveçli Regent Seven Seas Cruises.

Royal Caribbean ayrıca Pullmantur Cruises’in kısmi mülkiyetine sahiptir ve TUI Cruises’ı Alman turizm şirketi TUI Group TUI1 ile ortak girişim olarak işletmektedir,% -1,48
E-spor endüstrisi, ‘etkileyici’ pazarlama trendine nasıl katılıyor?

Sefer seyir seyir şık ve pahalı olabilir

Lüks seyahat bülteni DG Amazing Experiences’ın editörü Doug Gollan “Kuşların fotoğraflarını çekmek isteyen ve kahvaltı yapmak için bir kafeteryada yulaf ezmesi yemeyi düşünmeyen insanlar için keşif seferleri vardı” dedi.
“Şimdi, Jacques Cousteau’ya 800 ilmekli çarşaflara bir resifte dalış yapmaktan ve Şampanya’yı yudumlarken gidiyorlar” diye ekledi.

Tüm bu heyecana rağmen, keşif sektörü hala gemi endüstrisinin geri kalanıyla karşılaştırıldığında küçüktür. Sefer yolculukları sadece birkaç yüz insanı elinde tutabilir – Royal Caribbean ve Carnival gibi en büyük gemilerle seyahat edebilecek binlerce kişiden daha az. Cruise Industry News’in editörlüğünü üstlenen Monty Mathisen, 2018’de 27 milyon kişinin yolculuk gemilerinde sadece 250.000 kişinin yolculuk yapacağını söyledi.

Kaçırmayın: Yolculukların karanlık tarafı

Küçük bir pazar olmasına rağmen, keşif seferleri bir tatil rezervasyonu için maliyet açısından ciddi bir prime komuta edebilir. Örneğin Ponant ile 10 günlük bir Antarktika gezisinin ücretleri 10.000 $ ‘dan fazla, Bermuda ve Karayipler ile Karayipler arasında dokuz gece sürecek bir yolculuk için 1,200 $’ dan başlıyor.

Cruise fanatikler seçim için daha fazla keşif turları var

Gerçekten de, Royal Caribbean, keşif seferlerinde yatırımını ikiye katlayan tek şirket değil.
Üst düzey sefer yolculuklarında uzmanlaşmış olan Fransız gemisi gemisi Compagnie du Ponant, önümüzdeki birkaç yıl içinde sipariş edilecek yedi yeni gemiye sahip. En yeni gemisi La Laperouse, Temmuz ayında İzlanda’nın etrafı dolacak ve beş diğer Explorer sınıfı geminin de 2020’nin sonuna kadar lansmanı yapılacak.
Ek olarak Ponant, Kuzey Kutbu’na (Kuzey Kanada’da bulunan manyetik Kuzey Kutbu yerine) erişebilen ilk lüks gemi olacak olan Buzkıran’ı inşa ediyor ve 2021’de hizmete girmeyi planlıyor.
Lindblad Expeditions LIND, keşif seferlerinde uzmanlaşmış başka bir cruise şirketi olan +% 0.77, filosuna iki yeni gemi eklemeyi planlıyor – Aralık 2018’deki National Geographic Venture ve 2020 Ocak’taki National Geographic Endurance – ve iki daha fazla polar geminin seçenekleri var .
Lindblad Expeditions CEO’su Sven Lindblad, söz konusu gemilerin, çevre gezileri ve çevre üzerindeki yolcu güvenliği ile ilgili endişelerini gidermek için daha düşük konuk kapasiteleriyle tasarlandığını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here