Royal Caribbean, pazarda büyümek için Silversea’ın hisselerini alıyor

0
177

Royal Caribbean Cruises ve Manfredi Silversea Cruises’ın çoğunluk sahibi Lefebvre D’Ovidio, bugün Caribbean için özel şahsi Silversea Cruises’ta bir hisseyi satın almak için bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Anlaşmaya göre, Royal Caribbean, yaklaşık 2 milyar dolarlık bir işletme değerine dayanarak Silversea Cruises’te% 66.7’lik bir hisse senedi kazanacak.

Edinilen özkaynak satın alma fiyatı yaklaşık 1 milyar dolar. Royal, şirketin satın alma işlemini borç yoluyla finanse etmeyi planladığını söyledi.

Buna ek olarak, Lefebvre, belirli 2019-2020 performans ölçütlerinin elde edilmesi üzerine ödenecek yaklaşık 472.000 Royal Caribbean hissesinin tahmini koşullu değerlendirmesini almaya hak kazanacaktır.

Royal Caribbean Cruises’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Richard D. Fain, “Silversea, bir taç mücevher ve lüks ile keşif yolculuğunda kabul edilen lider, büyümek için iki önemli pazar” dedi. “İki şirketimizi birleştirmek, misafirler için tatil seçeneklerini genişletmek ve stratejik büyüme alanlarında gelir yaratmak için olağanüstü bir fırsat sunuyor.”

Fain şunları ekledi: “Yüksek standartları ve yenilik tarihini derinden saygı duyduğumuz vizyoner bir lider olan Manfredi Lefebvre’ye hoş geldiniz. Manfredi, Silversea’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak kalacaktır ve stratejisini uzun vadede sürdürmeye devam edecektir.”

Lefebvre, “Bu ortaklık, babam tarafından kurulan bu olağanüstü markanın büyümesini destekleyecektir.” Dedi. “Richard’la her zaman akıl hocalığı oldum ve misafirlerimize mükemmellik ve liderlik sunma vizyonunu paylaşıyoruz. Bu yeni ortaklık, Silversea’ya dünyanın en başarılı lüks ve sefer seyreden seyahat markasının büyümesini hızlandırma fırsatı veriyor.”

Ortaklığın stratejik gerekçeleri arasında şunlar yer almaktadır: – Silversea’nın bağımsız olarak elde edeceğinden çok daha büyük bir ölçekte, gelişen lüks ve keşif pazarlarında uzun vadeli kapasite artışının sağlanması; Royal Caribbean’ın portföyünü çeşitlendirmek ve bir prömiyer ultra lüks marka ekleyerek keşif tekliflerini arttırmak; Her iki şirketin misafirleri için talep yaratacak ve tatil ve destinasyon seçeneklerini artıracak ve küresel pazara erişim, tedarik zinciri, satın alma gücü ve diğer ölçek ekonomileriyle ilgili önemli sinerjiler yaratacak şekilde kombine şirketlerin küresel ayak izinden yararlanarak.

Lefebvre, sürdürdüğü önemli yatırım payının, bu uzun vadeli işbirliğinin sağlayacağı büyüme ile değerini büyük ölçüde artıracağına dair güvende olduğunu söyledi.

Lefebvre ve Fain, Silversea’nın CEO’su Roberto Martinoli’nin mevcut Silversea yönetim ekibi ile birlikte çalışmasına devam edeceğini de doğruladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here