Royal Caribbean, 2018 yılı sonunda plastik pipetleri ortadan kaldırıyor

0
175

Şirket, Royal Caribbean Cruises filosundaki 50 geminin 2019’da plastik pipet içermeyeceğini belirtti. Royal Caribbean International, Celebrity Cruises, Azamara Club Cruises, TUI Cruises ve  Pullmantur Cruceros, markalarında çevre koruma için kapsamlı plastik eleme programlarına giderken plastik pipetleri ortadan kaldırıyor.

Bir yıldan fazla bir süre boyunca, şirketin gemileri “istek üzerine kamış” politikası uygulamaya başladı. Bu program 2019’un başlangıcında, pipet isteyen konukların plastik yerine kağıt pipet alacağı bir adım daha atılacak. Şirket ayrıca, Forrest Stewardship Council onaylı ahşap kahve karıştırıcıları ve bambu garnitürlerini de görmeye başlayacaklarını söyledi.

Royal Caribbean Cruises Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Richard Fain, “Sağlıklı okyanuslar şirketimizin başarısı için hayati önem taşıyor. “25 yılı aşkın bir süredir, Save the Waves programımız, elimizden gelenin her noktasını azaltmak, yeniden kullanmak ve geri dönüştürmek için bize yol gösterdi. Tek kullanımlık plastiklerin ortadan kaldırılması bu programın bir başka adımı.”

Pipet, karıştırıcı ve seçtikten sonra, şirketin sonraki çabaları, çeşni paketleri, bardaklar ve torbalar gibi diğer tek kullanımlık plastiklere odaklanacaktır. Tam bir plastik denetim süreci devam etmekte olup, genel planın 2020’ye kadar aşamalarla tamamlanması gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here