American Cruise Lines’da değişim rüzgarı

0
260

American Cruise Lines, isimlendireceği yeni modern nehir gemisi için ABD nehirlerine öncelik veriyor.

American Cruise Lines’dan, American Song’un modern görünümlü nehir botu serisinin ilki olacağı ve bunun ABD nehirlerindeki gemiler için tasarım ve çevre değişimi sinyali verdiği belirtildi.
Seyrine 2018 sonbaharında başlayacak olan 190 yolcu gemisi, 60 feet genişliğinde, dört katlı camdan oluşan iki avluya sahip olacak.
Mississippi, Ohio ve Colombiya nehirlerinde seyreden diğer nehir gemilerinin aksine American Song, diğer ABD nehir gemilerinde olan kürek çarkı tasarımı yerine modern bir hisse(görünüme) sahip olacak.
Gemi şu anda American Cruise Lines’ın kurucusu olduğu Maryland tersanesinde Chesapeake Shipbuilding’de inşa ediliyor.
Tersane bu yılın başında cruise eleştirmenleri tarafından ziyaret edildiğinde American Song’un “Hull 130” olarak çağrıldığı belirtildi.
American Cruise Lines ve Pearl Seas Cruises’ın kurucusu Charles A. Robertson ve tersane, modern tasarım fikrinin yolcular tarafından geldiğini söyledi.
American Song’da özel balkonlu 102 kamara olacak. Gemide ayrıca 250 metrekarelik tek kişilik balkonlu kabinler de yer alacak. Diğer kabinler 304 ile 328 metrekare aralığında, verandalı süitler 405 metrekare ve en lüks süit ise 445 metrekare olacak. Gemide ayrıca yeşil alan, üst güvertede golf sahası, manzaralı 6 büyük salon, geniş yemek odaları ve kütüphane yer alacak. Ayrıca güverteye giden bir asansör de olacak.
American Song seyrine 2018 sonbaharında Mississippi Nehri güzergahında başlayacak. Daha sonra ise Columbia ve Snake nehirleri üzerinde seyir için 2019’da West Coast’a geçecek. Şu an için rezervasyonların alındığı bilgisi de verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here