MSC Cruises, tek kullanımlık plastiklerin tüm filosunu küresel olarak ortadan kaldırma ve mevcutsa sürdürülebilir alternatifler sunma taahhüdünü açıkladı.

Şirket, Plastik Azaltma Programı kapsamında, Mart 2019 sonunda MSC Cruises, geminin tüm operasyonlarından ve kıyıdan çok sayıda plastik ürünü etkin bir şekilde devre dışı bırakacak ve bunların yerini çevre dostu çözümlerle değiştirecek.

MSC, 2018 yılı sonuna kadar% 100 tamamlanabilir ve biyolojik olarak parçalanabilen ikame maddeleri ile tüm plastik pipetlerin yerini alacak şekilde harekete geçmiştir.

MSC Cruises’in Yönetim Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago, “MSC Cruises’ta denizdeki en iyi tatil deneyimlerini sunmak bizim görevimizdir ve bunu sürdürülebilir bir şekilde yapmaya kararlıyız. Bu nedenle, gemilerimizin çevreye olan etkisini azaltmak için devam etmekte olan bir yolculuğa devam ediyoruz. Tek kullanımlık plastik parçaların tüm filomuzdan küresel olarak ortadan kaldırılması, bu yönde aldığımız ek bir adımdır. Daha da önemlisi, küresel çevre koruma programımız kapsamında, gezegenimizin en kıymetli kaynağını korumaya ve korumaya yönelik genel kararlılığımızın bir başka adımıdır: denizler ve okyanuslar. ”

MSC, tüm MSC gemilerinin bu program için hazırlandığını ve en son geri dönüşüm tesisleri ve verimli atık yönetim sistemleriyle donatıldığını söyledi.

Tüm mürettebat, MSC’nin atık kirliliğini önlemek için MARPOL gerekliliklerine ve CLIA’nın çevresel çevre ilkelerine uygun olarak atıkları ayırma ve işlemeye yönelik çabalarına dahil olmuştur. Bu çabalar, gemideki ve kıyıdaki tüm çevresel unsurları yönetmek ve kontrol etmek için kapsamlı ve tutarlı bir sistem tarafından yakından izlenmektedir. Filodaki bir dizi Çevre Görevlisi, şirketin politikalarının ve vizyonunun etkili bir şekilde uygulandığından emin olur.

Mart 2019’a kadar, tek kullanımlık plastik alışveriş torbaları, kaşıklar, gözlükler, karıştırıcılar ve sübstitüsyonun kullanılabildiği diğer tek kullanımlık plastik eşyalar kalıcı olarak kaldırılacak ve çevre dostu alternatiflerle değiştirilecektir. Tereyağlı bardak, reçel veya yoğurt gibi tek parçadan mamul ürünlerin ambalajı çıkarılacak ve süreçler misafir dostu ve uygun çözümler sağlamak için optimize edilecektir.

MSC Cruises, gemilerin konuşlandırılacağı alanlarda bir dizi uluslararası ve yerel tedarikçiyle çalışacak ve mısır veya şeker bazlı polilaktik asit, bambu gibi yenilenebilir kaynaklardan oluşan% 100 biyolojik olarak parçalanabilir reçinelerden çevre dostu alternatifler sunacak. , kağıt veya diğer organik malzemeler.

Şirket ayrıca, tek kullanımlık plastiklerin mümkün olan her yerde ürün ve ambalajları etkin bir şekilde ortadan kaldırmak için tedarik zincirindeki tüm seviyelerde tedarikçilerle aktif olarak çalışıyor.

Vago, şunları ekledi: “MSC Cruises’ta, şu anda geçerli bir ikame maddesi bulunmayan, geri kalan plastik parçaları garantilemek için önde gelen bir global sertifikasyon şirketi ile çalışmayı araştırıyoruz. Bu, gemilerimizin nerede kullanıldığına bakılmaksızın uçtan uca garantiyi sağlayacak – tüm gemi operasyonlarımızda kalan bu maddelerin, sadece deniz üzerinde bir etkisi olmayacak, aynı zamanda toprağa Dünya çapındaki operasyonlarımızla irtibat kurunuz. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here