ALANYA- Türkiye ile Lübnan arasında köprü oluşturan ve seferlerini artıran Orient Queen adlı lüks kruvaziyer gemisi, 200 Lübnanlı turisti AlanyaLimanı’na getirdi. Alanya’ya gelen sezonun ilk kruvaziyeri olan lüks gemisinder inen yolcular, Alanya muzu, erik gibi ikramlarla ve çiçek verilerek karşılandılar.

besam-hage-002.jpg

orient-queen-002.jpgBeyrut’tan yola çıkan Lübnanlı 200 turistin ve 172 mürettebatın bulunduğu Lübnan’ın en büyük deizcilik şirketlerinden AMC firmasına ait olan Orient Queen isimli gemi, Alanya’ya geldi. Gemiden inen Lübnanlı turistler, Alanya Belediyesi ve liman yetkileri tarafından karşılandılar. Alanya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezen turistlerin yer aldığı lüks gemi akşam saatlerinde Rodos Limanı’na hareket etti.


besam-hage.jpeg

besam-hage.jpg“HAFTADA BIR OLMAK ÜZERE 14 SEFER OLACAK”

AMC firmasının Alanya temsilcisi Lübnanlı Bassam Hage, “İlk seferde 200 kişi geldi. Bu sayı giderek artacak ve inşallah her hafta 300 – 350 kişiye ulaşacak” dedi.
Besam Hage, ‘Orient Queen’’in Alanya’ya haftada bir pazartesileri olmak üzere 14 sefer geleceğini belirterek “Bu sene ve gelecek yıl Alanya ilk destinasyon olacak. Bu bizim için önemlidir. Çünkü rota, tanıtımlarında Alanya gözüküyor. Ürdün, Kuveyt, Katar, Irak, Lübnan’da yapılan reklamlardan herkes Alanya’yı tanıyor. Buraya gelen misafirler turlara katılıyor, alışveriş yapıyor. Bazen misafirler 2 hafta sonra yine geliyorlar. Çünkü Alanya’yı seviyorlar.

besam-hage-001.jpeg

besam-hage-001.jpgBEYRUT-ALANYA DENİZ YOLUNU AÇTIK, HAVAYOLUNU AÇACAĞIZ
Bizlere verdiği destek için Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür ediyorum. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’da gemilerin gelmesi için destekledi ve yeni kanun çıkarılmasına yardımcı oldu. Bu da önemlidir. Her şey bu sezonda güzel olacak. Orient Queen Alanya’dan Rodos’a gidecek. Sonrasında da Mikonos, Santorini, Marmaris, Lübnan yapacak ve yeniden Alanya’ya gelecek. Bu bizim ilk projemizdir. Bizim bir diğer hedefimiz de uçaktır. İnşallah havayolu ile Beyrut-Alanya seferini 45 dakikada gerçekleştireceğiz.”

Kaynak: Lübnanlı turistler Orient Queen gemisi ile Alanya’ya geldi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here