Kruvaziyerin kabin odasında mahremiyet nasıl sağlanır

0
67

LONDRA- Kruvaziyer binlerce insanın yoğun şekilde seyahat ettiği ve bazen sıkışık olduğu bir ortamdır. Ancak yolculukta küçük kabinlerde kalabalık aile veya arkadaşlarla kalmak sıkıntı yaratabilir. Ayrıca yolcu kalabalığından veya gürültülü ortamdan uzak olabilmek tercih edilebilir. Kabinde daha az yerde kalabilmek veya daha fazla gizlilik elde etmek için basit bir yollar vardır.
Yolcu kabinleri, ödenen ücrete bağlı olarak küçük ve oldukça sıkışık olabilir. Kabinler rahat olmalarına rağmen, herhangi bir gizlilik ve mahremiyet elde etmek zor olabilir.
Ancak, pek çok yolcunun fark etmediği odayı ayırmanın çok zekice bir yolu vardır.

HER ŞEY IKI BASIT EŞYAYI PAKETLEMEK
Çocuğunuz veya arkadaşlarınızla seyahat ediyor olun, kendinize bir mahremiyet verebilirsiniz. Tek gereken birkaç manyetik tavan kancası ve bir duş perdesidir.
Birçok kabin metalden yapılmıştır, yani kancalara kolayca yapışacaklardır.
Bu iki malsemeyi kullanarak bölüm yapılabilir. Manyetik kancalara duş perdesi takılır ve tavana yerleştirilerek bölme olur.

MANYETIK KANCALARIN hüneri
Bu, perde odanın ikiye kolayca ayırmasını sağlar. Kullanışlı kanca, bir odadaki misafirler arasında ek gizlilik sağlar. Ayrıca manyetik kancalar, daha az yer kaplamak için montları veya yüzme kıyafetlerini asmak için duvarda da kullanılabilir.
Diğer bir seçenek valizlerinizi yatağın altına kaydırmak ve kapağını açık bırakmaktır. Artık fermuarlarla uğraşmak zorunda kalmadan, yatağın altında uygun bir depolama alanine kavuşursunuz.

GİZLİ GÜVERTE KABİNLERİ
Gemideki mahremiyetleri bulmanın başka bir yolu da gizli güverte bölgelerine geçerek olabilir. Her yolcu gemisinde böyle birkaç tane kabin bulunur. Bunlar genellikle geminin önbölümünde yer alır ve planlanlarda kolay gösterilmezler. Motor gürültüleri veya güçlü rüzgarların sesi nedeniyle diğer güvertelerden daha az rahat olsalar da, diğer yolculardan uzaktadırlar. Carnival, Princess ve Norvegian yolcu gemileri, normalde geminin daha yüksek kısımlarında bulunan gizli güvertelere sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here