Lindblad Expeditions, Perşembe sabahı ikinci çeyrek kazançlarını bildirdi. Sven-Olof Lindblad, başkan ve CEO’su, keşif seferi için güçlü bir talep ortamının resmini çizmeye devam etti.

Lindblad’daki gelir, 2017’de 47.2 milyon dolardan 2. çeyrek için 59.5 milyon dolardı.

Net verimler, gecelik yüzde 90’lık doluluk oranıyla 1,002 dolar olarak bildirilirken, Lindblad, şirketin ek fiyatlara rağmen artan fiyatlara ve daha yüksek doluluk oranlarına ulaştığını söyledi.

“Yeni giriş yapanların ve yeni gemilerin daha önce görülmemiş bir seviyede olduğunu biliyorum” dedi. Lindblad, önümüzdeki iki yıldaki keşif piyasasında kapasite artışının bir toplu pazar gemisinin tanıtımından daha az olduğunu belirtti.

Bu yeni gemilerden bazıları eski envanterin yerini alacak olsa da, Lindblad ek kapasite sektöre pazarlama ve ilgi çekecek dedi. Pazardaki ek kapasitenin de fiyatları etkilemediğini söyledi.

2019 için Lindblad, şirketin gelir fırsatlarını en üst düzeye çıkarmak için kapasiteyi yeniden dengeleyebildiğinden daha güçlü bir Güney Pasifik sezonu beklediğini söyledi.

Dünyanın dört bir yanında, şirket, güçlü talep nedeniyle, Mısır’da dağıtım kurmayı da göz önünde bulundurmaktadır.

“Yeni coğrafi fırsatlar yaratmak büyümeyi sürdürmek için önemli bir bileşen.” Dedi.

Lindblad, 2020 ve 2021 yıllarında yeni 126 yolcu kapasiteli polar sınıf gemiler alacağından, ikinci bir mavi-su sefer gemisi inşa etmek için yapılan bir anlaşmanın, yüksek kaliteli keşif yolculuğuna olan talebi artırdığını açıkladı. Şirketin üçüncü bir gemide de bir seçeneği var.

126-konuk gemisi boyutuna atıfta bulunarak “titiz araştırmalar yaptık” dedi. “Daha büyük sayılara geçtiğinizde, fırsatlar (misafirlere iniş) önemli ölçüde azalır.”

Buna ek olarak, şirket çeşitli potansiyel kazanımları araştırıyor.

CFO Craig Felenstein, mevcut gemileri satın almak da dahil olmak üzere büyüme fırsatlarını artırmak için her şeye ve her şeye baktıklarını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here