Hurtigruten CEO’su Daniel Skjeldam: Norveç sahillerinde yapılacak yolculukta deneyimin kalitesini korumak için daha fazla ödeme yapmaya istekli yolcular olmalıdır.

BERGEN- Hurtigruten CEO’su Daniel Skjeldam’a göre Norveç’in yeni ve farklı bir seyir endüstrisi politikasına ihtiyacı var. Norveç gazetesi Dagbladet’e göre Skjeldam’ın hedefinde, “Yıl boyu süren bir seyir turizmi, ancak daha az yolcu olmalıdır. Norveç sahillerinin doğal yapısını ve deneyiminin kalitesini korumak için daha fazla ödeme yapmaya istekli zengin yolcular olmalıdır. Ayrıca fiyordları korumak için çevresel düzenleme getirilmelidir” bulunuyor.

GEMİ SAYISI SINIRLANDIRIMALI
Norveç gazetesi Dagbladet, Skjeldam’ın Norveç sularında HFO’ya karşı toplam yasağı görmek istediğini ve aynı zamanda destinasyonları ziyaret edebilecek gemi ve yolcu sayısını sınırlamak istediğini bildirdi.

Skjeldam’ın da Svalbard’a giden gemilerin çok büyük olduğu ve bu sularda muhtemel kurtarma operasyonunun 3.000 ila 5.000 yolcu ve mürettebat için çok zor olacağı endişesi taşıyor.


NORVEÇ UZAK BÖLGELERE SEFERLER YAPIYOR
Norveç’te arama yapan gemiler de, belirli bir miktardaki hükümlerini ve hizmetlerini yerel olarak satın almayı taahhüt etmeleri gerektiğini belirten Daniel Skjeldam’a gemilerin gerçek finansal etkisi açısından şeffaflık istiyor.

Yeni bir model olarak Antarktika’yı kullanan Skjeldam, Norveçli yetkililerin ve endüstrinin, Norveç’in daha uzak bölgeleri için ortaklaşa rehberlik ettiğini belirtti.

FİYORDLARI KORUMAK İÇİN ÇEVRESEL DÜZENLEME GETİRİLMELİ
Norveç denizcilik yetkililerinin, 2025 yılına kadar ülkenin doğal mirası olan fiyordları korumak için sıfır emisyon şartı getirdiklerini sözlerine ekleyen Skjeldam, 10.000 tondan büyük gemiler için daha sıkı çevresel düzenlemeler getirilmesi gerektiğini söyledi.

Sahil Güvenlik yetkililerine göre, büyük yolcu gemileri küçük bir Norveç kasabası kadar güce ihtiyaç duyarlar ve seyir noktalarının çoğu bu ölçekte elektrik sağlamak için çok küçük kalırlar.

Kaynak: Hurtigruten: Yeni Norveç yolculuğu politikası istiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here