Türünün ilk örneği olan melez elektrikli buz kırıcı, “Polonyalılar’ın beyefendisi” olarak bilinen Kaptan Jean-Baptiste Charcot’un onuruna seçildi. Le Commandant Charcot’un 2021’de başlaması planlanıyor.

Ponant, Kaptan Charcot’un yelken için gerçek bir tutkusu olduğunu ve Fransız kutup keşiflerinin sembolik bir figürü olduğunu söyledi.

Le Commandant Charcot’daki güzergahlar, yolculara, geminin gelişinden önce ulaşılamayacak olan, Coğrafi Kuzey Kutbu (enlem 90 derece Kuzey) ve Ross Sea, Charcot Island ve Peter Adası gibi Antarktika bölümlerini keşfetme şansı sunacak.

Sıvılaştırılmış Doğal Gaz (LNG) tarafından güçlendirilmiş, Le Commandant Charcot en son çevre koruma teknolojisi ile donatılmış olacak. Mevcut çevre düzenlemelerinin gerektirdiği şartları aşan gelişmiş “Cleanship” ekipmanı, SO2, NOₓ, CO2 ve partikül emisyonlarının azaltılmasına neden olacaktır. Bu azalmanın büyük bir kısmı LNG’nin kullanımından kaynaklanmaktadır ve hibrid elektrik modunda çalıştırıldığında sıfır emisyon olacaktır.

Gemi, motorları iki ila üç saat süreyle durdurmayı mümkün kılan en yeni nesil aküler kullanan bir enerji optimizasyonu kullanmaktadır. Ayrıca, gelişmiş bir atık su arıtma sistemi vardır.

Erken kuş fiyatlarında Le Commandant Charcot’ta ön rezervasyonlar 6 Eylül 2018 tarihinden itibaren yapılabilir. Tam ücret rezervasyonları 11 Nisan 2019’da başlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here