Özgü Alnıtemiz: Celestyal Cruises rotaya İstanbul ve Çanakkale’yi ekledi

0
229

Kruvaziyer firmaları Türkiye’yi gemilerinin rotasından çıkartırken, Celestyal Cruises, Türkiye’yi homeport (ana liman) olarak ilan ettikten sonra 2019 programına İstanbul ve Çanakkale’yi ekledi.

Celestyal Cruises Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz, gemilerinin yılda 120’den fazla kez uğradığı Kuşadası’nın yanı sıra İstanbul ve Çanakkale’nin 2019 rotasına eklendiğini söyledi.
Kuşadası çıkışlı, Patnios, Rodos, Girit, Santorini, Atina ve Mikonos’u kapsayan turların büyük ilgi gördüğünü söyleyen Alnıtemiz,bu yıl müşteri sayısında yüzde 30’un üzerinde artış beklediklerini belirtiyor.
2015’ten beri Türkiye pazarını kapsayan turların beklenenden büyük ilgi gördüğünü söyleyen Özgü Alnıtemiz kruvaziyer pazarı ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken şunları söyledi:
“Terör olayları sonrası büyük kruvaziyer firmaları gemilerini bir bir Türkiye limanlarından çekerken Celestyal Cruises, Türk pazarına olan inancını kaybetmeyen tek firmaydı. Celestyal Cruises, Türkiye’yi homeport (ana liman) olarak ilan ettiği 2016 yılında 165, 2017 yılında ise 120 kez ziyaret etti. Celestyal Cruises bu sezon da Ege sularında turlar yapaıı 3 gemisi ile Ekim ayı sonuna kadar yaklaşık 100 kez Kuşadası Limanı’ııa yanaşacak. Önümüzdeki sezon İstanbul ve Çanakkale programa dahil olacak. Filomuzun en büyük gemilerinden Crystal, İstanbul’da 1 gün demirleyecek. Sonraki liman Çanakkale olacak. Yolculara Gelibolu yarımadasını gezdireceğiz. İstanbul ve Çanakkale limanlarımızı da kapsayan turlarımız 2019 Ekim ve Kasım aylarında yapılacak. 5 ay sonra 2020’nin ilk cruise gemisi olarak İstanbul’a bu kez daha erken, Nisan ayında geleceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here