İkonik ‘Queen Elizabeth 2‘ (QE2) yüzer otel olarak açılıyor

0
166

Okyanus gemisi ‘Queen Elizabeth 2’ (‘QE2’) yakın zamanda Dubai Drydocks’ta yenilenmiş ve daha resmi bir açılıştan önce 18 Nisan’da yüzer bir otel olarak açılacak olan Port Rashid, Dubai’de kalıcı bir rıhtıma götürüldü.

2008 yılında Cunard’la ticaretin sona ermesinden bu yana ‘QE2’ piyasaya sürüldü. Bu ay temizlikten sonra, yayındaki yeni parlaklık, yeniden kaplama ve pervanesinin sökülmesiyle, römorkörler ‘QE2’yi Dubai’nin eski kruvaziyer terminaline taşıdı. . Yeni operatörü QE2 Dubai, geminin restoranlar, tiyatrolar ve gece kulüpleri de dahil olmak üzere 12 cazibe merkezine sahip olacağını söyledi.

1969 yapımı eski transatlantik astar, Maritime Executive’in saklı bir tarihçesinde, aslında yüzmeksiz bir otel olarak kullanmayı planlayan Dubai World iştiraki Istithmar tarafından satın alındı. Bununla birlikte, satışları 2008’de Dubai’de ağır bir etki yaratan küresel finansal krizin başlangıcıyla çakıştı ve dönüşümü için planlar gecikti. Başka bir grup Emiratis tarafından kurtarılmadan önce, neredeyse 2012 yılında Çinli alıcılara hurda satıldı.

2002 yılında, 5 milyon deniz mili yolculuğunu geçen ilk ticaret gemisi olarak dünya rekoru kırmıştı. 2000’li yıllarda pazar değiştikçe, transatlantik astar hattından emekli oldu ve dünya turu ve Akdeniz güzergahları ile tam zamanlı bir yolcu gemisi olarak hizmete girdi.

Bununla birlikte, 2010 SOLAS gereklilikleri, operasyonun devam etmesi için maliyetli değişikliklerin gerekeceği anlamına geliyordu ve Cunard, sözleşmenin yürürlüğe girmesinden önce onu emekli etme kararını vermişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here