Atlantic Container Line- ACL yolcu servisini başlattı

0
188

Geçtiğimiz hafta, Atlantic Container Line (ACL), Avrupa ve Kuzey Amerika arasında yeni bir kargo / yolcu servisi hizmete girdi.

ACL, son iki yıl içinde teslim ettiği beş G4 conro tipini Grimaldi Lines iştiraki ACL’ye kullanıyor. Bunlar The Cruise People’ın Kevin Griffin’e göre, hepsi Atlantik’de kayıtlı Atlantik Denizi’nin, Atlantik Denizi’nin, Atlantik’in, Atlantik’in ve Atlantik’in Atlantik Denizi’dir.

İlk yolcular geçenlerde Halifax’ta “Atlantik Yıldızı” na bindi.

Her biri 12 pax taşıma kapasitesine sahip beş gemi, Avrupa, Hamburg, Anvers ve Liverpool ile Kuzey Amerika’da Halifax, New York ve Baltimore arasında haftalık bir yıl boyunca sabit günlük yolcu hizmeti sunmaktadır.

Örnek transit süreleri dokuz gecedir – Liverpool – Halifax – ve 11 gece – Liverpool – New York, ters yönde New York – Liverpool 14 gece ve Liverpool Halifax yedi gece.

Bu rotadaki yıllık hizmetin büyük bir avantajı, kış aylarında, Cunard’s Lines’ın düzenli transatlantik astarı ‘Queen Mary 2’nin her yıl düzenlenen World Cruise’unda, yolcu kabinlerinin mevcut olacağı olacaktır. Griffin, aynı şekilde, sezonda, gezginlerin “Queen Mary 2’nin” transatlantik programındaki boşlukları doldurmak için ACL gemilerini kullanabileceğini açıkladı.

Avrupa ve Kanada arasında ve Avrupa ve ABD limanları arasında tek yönlü seferler ve Hamburg, Antwerp ve Liverpool’dan gidiş-dönüş yolculukları olmak üzere üç temel ücret olacak:

Her gemideki tesisler arasında spor salonu, TV, DVD filmleri, çamaşırhane, kitaplar, karaoke makinesi ve PlayStation ile bir sauna bulunmaktadır.

ACL gemilerinin son taşınan yolcuları bu yana otuz yıldan fazladır. 1970 ve 1985 arasında, iki Fransız bayraklı “Atlantik Şampanyası” ve “Atlantic Cognac” gemileri, gidiş-dönüş yolculuklarında dört yolcu taşıdı. Griffin, bu çiftin 1974’te Fransa’nın çekilmesinden sonra Halifax ve New York’a iki ayda bir yolcu hizmeti verdiğini açıkladı.

Yeni yolcu servisi, kendi gemilerinin her biri Akdeniz, İskandinavya, Güney Amerika ve Batı Afrika’ya hizmet veren 12’ye kadar yolcu taşıyan Grimaldi Lines tarafından yönetiliyor.

Yolcular için elverişli bir konumda olan ACL, ABD Vize Feragat Programı’na imza atmış olup, yolcuların ABD’ye bir ESTA’ya girebilmeleri ve normalde kargo gemilerine gelen yolcular için gerekli olan tam Amerikan vizesine sahip olmaları gerekmez.
Bu hizmet yılda yaklaşık 1.200 yolcu alabilecek ve her yönde yaklaşık 600 yolcu barındırabilecek. Griffin, PassageEnquiry@outlook.com adresine e-posta göndererek daha fazla ayrıntı elde edilebileceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here