LONDRA- Cruise endüstrisi, Karayip fırtınalarından sonra endişeli müşterilere güven vermek istiyor. Yeni Carnival Horizon, bu hafta iki gün sürecek bir yolcu gemisinde Miami Beach’i geçiyor, çünkü endüstri yolcuları rahatlatmaya çalıştı.
Geçen yılki kasırga sezonu, kasırga sezonu ile birleşince, Floransa’nın Carolinas’a yaptığı son saldırı, tatilcilerin fırtınaya eğilimli bölgelerde, özellikle de Karayipler’de bir kruvaziyer rezervasyonu hakkında iki kez düşünmelerine neden olabilir.
Kruvaziyer endüstrisi temsilcileri, yolcuların bölgedeki işlevsel ve güzel olduğuna dair güvence vermek için Perşembe günü bir araya gelerek, gemilerin gelecekte herhangi bir fırtınada yeniden yönlendirilebileceğini hatırlattı.

Açıklamalar, binlerce ölüm ve milyarlarca dolarlık zararlara neden olan felaket 2017 Atlantik fırtına sezonundan bir yıl sonra Florida Karayipler Cruise Assn. Tarafından kurulan bir basın toplantısında geldi. Ancak kasırga Floransa’nın getirdiği sağanak yağmur ve sel, konuşmayı mevcut fırtına mevsimine çevirdi.
Yöneticiler ve temsilciler, rezervasyonlarda düşüş olup olmadığı konusunda özel olarak konuşmayı reddettiler, bunun yerine potansiyel müşterileri güvenli seyredecekleri güvenceye almak için tercih ettiler.
“Karnaval 45 yıl boyunca Karayipler’de olmuştur,” diyor Arnold Donald, gemi şirketinin baş yöneticisi. “Typhoons ve kasırgalar gezegendeki yıllık hava düzeninin bir parçası. 106 gemiyle, biz her zaman onunla dünyanın bir yerinde uğraşıyoruz.”
Yolcu gemileri, kasırgalardan kaçınıyor, tabii ki tehdit edici denizlerden uzak durmak için yeniden yönlendiriliyor. Floransa’nın Atlantik kıyısındaki yürüyüşü sırasında, birçok gemi fırtınayı kaçırmak için farklı limanlara yayıldı.
Donald, “Gemilerimizi taşımamız kolay” dedi. “Karayipler milyon kilometrekarelik bir alanı kaplıyor ve birçok destinasyona sahip.”
Royal Caribbean Cruises Ltd.’in Adam Goldstein ekledi: “Karayipler iş için açık. Limanların koşulları mükemmel. Eğer fırtınalar varsa, onları mücadele etmek için iyi durumdayız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here