Costa Cruises, La Spezia yolcu gemisinin operasyon yönetimini başlattı

0
230

La Spezia’da “Costa Victoria” olarak adlandırılan Costa Crociere, limandaki resmi seferlerini resmen başlattı. Mart 2018’de İtalyan gemisi şirketi, La Spezia’daki arazi ve gemi seferlerinin imtiyazı için Doğu Ligurya Denizinin Liman Sistem İdaresi tarafından ihaleyi kazandı. Sözleşmenin süresi altı ay, 10’a uzatılabilir.

İhale teminatı şartında öngörüldüğü gibi, Costa Crociere daha önce hizmetlerini yönetmekte olan personeli işe almakta ve kendi ihtiyaçları için yerel operatörleri ve tedarikçileri kullanmaktadır.

Costa Cruises Genel Müdürü Neil Palomba, “70. yıldönümümüzde, Liguria’daki evimizdeki varlığımızı daha da güçlendirmek için çok memnunuz,” diyor La Spezia, harika bir bakış açısıyla karşımıza çıkıyor. Gelecek için ilgi, ayrıca orada inşa edilecek olan yeni kruvaziyer terminali nedeniyle. Bu konuyla ilgili olarak, planın arama sayısında önemli bir artış beklediğinden, planın Costa Crociere ile paylaşılacağını umuyoruz. 2019’da La Spezia’ya iki yeni bayrak gemisi taşıyacak: ‘Costa Smeralda’ ve brand AIDAnova ’Alman markamız AIDA Cruises.”

Doğu Ligurya Denizinin Liman İdaresi Başkanı Carla Roncallo şunları söyledi: “Bu yeni seyir sezonu, Costa Cruises hizmet yönetimi ile başladı ve 2018 sezonu için ilan ettiğimiz ihaleyi aldık. Önümüzdeki haftalarda hizmetimizi istikrarlı hale getirecek ve önümüzdeki yıllarda limanımızın bu önemli sektörünü daha da geliştirmemize yardımcı olacak proje finansmanı ihalelerine başlayacağız ”dedi.

“Costa Crociere şirketinin tanıtımına ihtiyacı yok, kesinlikle en yüksek standartlara layık görüldüğü görevi yerine getirebilecektir. Şimdi bu işi gerçekten önemseyen herkesin işbirliğini bekliyorum. Kruvaziyer aktivitelerinin şimdiden getirdiği faydaları daha da artırmak ve bu şehre getirilmek için yerel temsilciler ve sektördeki tüm oyuncularla çalışmak istiyoruz ”dedi.

Bu yıl, Costa gemileri La Spezia’da yaklaşık 60.000 yolcuya eşit 20 çağrı yapacak. Her Pazar günü 21 Eylül ile 16 Kasım – 21 Kasım tarihleri ​​arasında gelecek olan ‘Costa Victoria’ (75.000 gt / 2.394 kişi) ‘ye ek olarak, her pazar,’ Costa Magica’nın ‘dönüşü olacak (103,000 gt / 3,470 pax) .

La Spezia’daki seyir trafiğinde bir artış, yaklaşık 11.000 yolcu için beş çağrı yapacak olan Alman Costa Group şirketi olan Aida Cruises’den gelecek. Costa Group’un, 255.000 yolcuya karşılık gelen 49 çağrıyı garantileyeceği için 2019’da önemli bir büyüme bekleniyor. Costa Cruises 21 çağrı yapacak, ancak daha büyük gemilerin kullanımı sayesinde yolcu sayısı 80.000’e çıkacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here