Carnival Dream gemisinde seyir halinde iken boru patladı 50 kamarayı su bastı

0
189

Carnival Dream’da seyir sırasında boru patlamasının ardından 50 kamarayı su bastı ve yolcular beklenmedik şok yaşadı. Yolcular tarafından çekilen fotoğraflar ve videolar, tavandan ve duvarlardan dökülen suyu ve geminin koridorlarını su basmasını sosyal medyadan paylaştı.
Carnival Cruise Lines su baskınını doğruladı. Açıklamada, güvertede bulunan “yangın söndürme sisteminden gelen temiz su borusunun patladığı bildirildi. Temizliğin başladığı ve gemideki 1800’den fazla kamadaran 50’sinin baskından etkilendiği belirtilerek “Konuklarımızın anlayışını takdir ediyoruz ve içtenlikle özür diliyoruz” denildi. Ayrıca mürettebata sorunu çözmek için hızlı hareket etmesini ve sıkı çalışmaları için teşekkür edildi

New Orleans merkezli iki Karnaval gemisıden biri olan Dream, halen Batı Karayipler üzerinden yedi günlük seyir yapıyor. Geminin, iç mekanları, yiyecek ve içecek bölümlerinde yaılan iki haftalık bir tadilattan sonra Şubat 2017’de suya indirilmişti. Carnival, 2019’da New Orleans’taki Dream, Carnival Glory ile rota değiştirmeyi planlıyor.
Bildiriye göre, su baskınından etkilenen yolcular, seyahat ücretlerinin % 100’ünü ve gelecekte % 50’lik bir seyir kredisinin tam olarak yüzde 100’lük bir geri ödemesini alacaklar. Şirket ayrıca isteyen yolculara gemiden sonra seyahatlerini hava taşımacılığı ile birlikte sona erdirme seçeneği de verdi. Bu arada Karnaval, olayın Dream’nın seyir programını bozmasını beklemediğini söyledi. Dream bir sonraki yolculuğu için 6 Mayıs Pazar günü Batı Karayipler için New Orleans’tan ayrılıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here