Çanakkale’den Küçükkuyu-Midilli seferleri başladı

0
328

ÇANAKKALE- 2018 Troya Yılı’nda Çanakkale Turizmi’ne büyük katkı sağlayacak Ayvacık (Küçükkuyu)-Midilli seferlerinde geri sayım sona erdi. GESTAŞ- Dentur Avr asya işbirliğinde gerçekleştirilecek Midilli seferleri başladı.

kucukkuyu-midilli-seferleri-basladi-006.jpg

kucukkuyu-midilli-seferleri-basladi.jpgGESTAŞ öncülüğünde Dentur Avrasya tarafından Çanakkaleyi Avrupa ve dünyaya bağlan Küçükkuyu – Midilli seferleri başladı, Açılış törenine katılanlar Çanakkale için başka bir tarihi güne şahitlik ettiler.
Çanakkale Boğazı, Gökçeada, Bozcaada ve Güney Marmara hattında hizmet veren GESTAŞ Deniz Ulaşım, seferler düzenlediği hatlara bir yenisini daha ekledi.

kucukkuyu-midilli-seferleri-basladi-002.jpgBir süredir başlaması için uğraş verilen Ayvacık(Küçükkuyu)-Midilli seferlerinde tüm süreçlerde sona gelindi. GESTAŞ’ın Çanakkale’den Midilli’ye olan feribot seferlerini 28 Mayıs itibariyle başlatıyor.

httpwww.turkiyeturizm.comcanakkaledan-kucukkuyu-midilli-seferleri-basladi-55835h.htm.jpg

GESTAŞ Küçükkuyu Feribot İskelesi’nde yapılan açılıştan bir gün sonra ise ilk sefer gerçekleşiyor.
Midilli seferleri, Küçükkuyu’dan Petra Limanı’na yapılacak. Çanakkale’den Küçükkuyu’ya Ücretsiz Otobüs Servisi Küçükkuyu’dan yapılacak seferler, ek hizmetlerle de desteklenecek. Çanakkale’den kalkacak ücretsiz servislerle yolcular, Midilli feribotunun hareket noktası Küçükkuyu İskelesi’ne taşınacak.
Aynı ücretsiz servis hizmeti, Midilli’den dönen Çanakkale yolcuları için de sunulacak. Böylece Midilli yolcularına Çanakkale ile Küçükkuyu arasındaki mesafede maliyet yükü oluşmayacak. 2018 Troya Yılı’nda yapılan turizm hamlelerinin başında gelen Ayvacık(Küçükkuyu)-Midilli seferlerinin, daha önceki yıllardaki geçiş sayıları göz önünde bulundurulduğunda Çanakkale turzimine büyük katkı sağlaması bekleniyor.

kucukkuyu-midilli-seferleri-basladi-004.jpg

Kaynak: Çanakkale’dan Küçükkuyu-Midilli seferleri başladı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here